Pár dní dozadu si mohol/a zaregistrovať na našom blogu článok Streetwear ako ho nepoznáme. Chalan, ktorý bol ústrednou postavou photoshootingu k tomuto článku je podľa nás  natoľko jedinečný, že sme sa ti s ním rozhodli priniesť krátky rozhovor.

NahodsaSk

Dozvieš sa v ňom niečo o jeho vášni – bicykloch, o tom čo sa mu páči na našom e-shope najviac a taktiež sa ti povieme, či týpek vydrží skôr týždeň bez jedla alebo sexu. Dámy a páni predstavujeme vám EWŽENA a.k.a. EG riders!

NahodsaSk

 

Čauko Ewžen. Predstav sa nám prosím ťa 5 slovami, ktoré ťa najviac vystihujú.

Čavés. Takže je to určite moja brada, ktorá je neprehliadnuteľná. Potom sú to kérky, ktoré stále pribúdajú. Je to môj životný štýl. Tretia vec by som povedal, že sú to skiny jeans. Štvrtá vec asi čo mňa najviac vystihuje sú vždy farebné ponožky a jednoznačne- bicykle.

 

Vie sa o tebe, že máš neobyčajný vzťah k bicyklom. Prezradíš nám o tom aj niečo viac?

K bicyklom som sa dostal úplne náhodne cez instagram. Kamošovi som tam zhliadol jeden starý bike a povedal som si, že spravím aj sebe. Vzniklo to tak, že som dostal svoj prvý bike do rúk. Rýchlo som ho rozobral a za domom ˝ošmirgloval˝ a iba nestriekal. Bolo to síce trošku na posmech, že čo z toho bude- z tej haraburdy. Lenže ja som si povedal, že určite z toho niečo bude, že ešte to pôjde do sveta. Tam vlastne vzniklo to, čo robím teraz. Veľmi ma to napĺňalo a okrem toho aj vystihovalo. Bicykle mi skrátka prirástli k srdcu a postupom času si to aj ľudia začali všímať, keď som začal jazdiť po meste. Potom sa pridal ku mne kolega, s ktorým sme na tom začali makať. Mám momentálne svoju lakovňu a posúvame to ďalej. Dostali sme sa aj do sveta na rôzne výstavy. Vyrábame si rôzne vlastné komponenty ako sú kožené aj drevené rúčky, brašne, tašky a pod.

 

Mohol by si nám pošuškať, či si už upravoval bicykle aj nejakým známym osobnostiam a ak áno tak komu?

Jansé, že upravoval a musím povedať, že s nimi nemám dobré skúsenosti, teda ako s ktorými samozrejme. Takže prvý známy človek bol u mňa Dominiky Cibulkovej priateľ, ktorý ma kontaktoval práve cez instagram. Potom to bol rodák od nás Juri Topor. Doktorka Alena Pallo, ktorá je tiež myslím si, že dosť známa osoba. Momentálne ma oslovil aj Marián Čekovský, s ktorým by sme tiež chceli spáchať nejakú edíciu, na čo sa teším a uvidíme, čo z toho vznikne. No a ešte Yxovej ženičke sme spravili nejaký ten bicyklík.

 

Akú cenovku mal na sebe najdrahší bicykel ktorý si si kedy mal možnosť poťažkať?

Asi najdrahší bicykel som mal možnosť poťažkať v Lodnýne na výstave, kde som dostal pozvánku na vystavovanie aj svojich bicyklov. Jeho majiteľom bol pán z Talianksa a vystavoval bicykle vyrábané z dreva namieru a ceny sa pohybovali od 10 000€ do 25 000€ a to boli ceny len za kostru.

 

Ak by som si u teba chcel dať upraviť celý bicykel aká je priemerne najnižšia cena za takúto úpravu a aká najvyššia ak by som chcel fakt nejaké delo?

V prvom rade záleží na tom, či mi ten bike donesieš ty a aké komponenty na ňom zostanú alebo ti dám grátis rám ja a všetky komponenty si potom zaplatíš. Takže priemerne najnižšie okolo od 390€. No a keď už by si chcel ozaj to delo, že nech už to dobre vyzerá, tak by to bolo tých 600-700€ a vyššie.

 

Kde všade si sa už so svojou prácou/koníčkom objavil (TV, rádio, tlač, veľtrhy, prehliadky) a kde ťa ľudia môžu očakávať v budúcnosti? Máš nejaké plány kam by si sa s tým čo robíš chcel až dostať?

Prvý taký článok v novinách bolo v denníku Pravda. Potom to bol časopis Šarm. Naposledy v Markíze v teleráne. Nechýbali BMD, kde šiel na mojom bicykli Sajfa. Taký vrchol pre mňa v tomto bola Urban výstava v Londýne a asi mesiac pred tým v Dubline, čo bolo vážne top sa dostať na takú výstavu po necelých dvoch rokoch. No a samozrejme som prezentoval svoju prácu aj v našom meste Topoľčany, v galérií, a veľmi ma to potešilo. S plánmi je to také, že by som chcel tieto na mieru robené bicykle dostať do širšieho sveta, pretože to nie sú to sériové kusy . Potlačiť to viac von.

 

Od bicyklov skočíme na chvíľku k móde. Ako sa ti pózovalo v košeliach a ponožkách, ktoré si majú ľudia možnosť zakúpiť na NahodsaSk?

Pózovalo sa mi velice dobre. Nebol to môj štýl predtým tieto dlhé košele, ale nadchlo ma to takže musím to vyzdvihnúť, že som si nejaké tie veci potom nechal. Potešilo ma to, že som mohol pre nahoďsa.sk pózovať a ponožky, to je u mňa základ. Som na to proste úchylák. (smiech)

 

Máš zaujímavý a osobitý štýl. Aký kúsok v tvojom šatníku/botníku by si vyzdvihol najviac a akú vec by si si naopak nikdy neobliekol/neobul a prečo?

Určite sú to momentálne moje najobľúbenejšie Dr. Martens, ktoré som dlho chcel a najviac ma teší možno klasické tričko od P&Co , ktoré mám podpísané od samotného Rickiho Halla. A čo by som si neobliekol? Myslím si, že nemám problém si obliecť hocičo. Som na to dosť taký cvok takže ja idem do všetkého.

 

Určite si si čekoval aj náš e-shop. Aká značka (môžeš aj konkrétny artikel) ťa na ňom najviac zaujal/a?

Zaujala ma hlavne nová ponuka kabátov od Sixth June a dosť som si obľúbil aj tie Urban košele. V neposlednom rade sa mi tam aj dosť páčia bombery Alpha Industries. Ďaliej sa mi tam páčia aj NewBalance a Adidas tenisky. Je tam určite aj pár zaujímavých doplnkov.

 

Ak by si mal niekomu odporučiť náš e-shop čo by si mu/jej povedal? Prečo by k nám podľa teba ľudia mali zavítať?

Už len preto, lebo sú tam fajnové kúsky, ktoré poväčšine na iných e-shopoch u nás nenájdeme. No musím sa priznať, že túto stránku som pred tým nepoznal pokiaľ ma fotograf Radovan Ondruš neoslovil na spomínané fotenie. Som rád, pretože ma to zaujalo a teraz to čekujem viac a viac. Sú tam proste veci, ktoré napredujú a to je ten dôvod, prečo by som ju odporúčal iným ľuďom.

 

OFF TOPIC

 

Ženy alebo bicykle?

No ženu už mám. Má síce len 3 roky, ale milujem ju naviac. Takže bicykle.

 

Pivo alebo Jack Daniels?

Borovička.

 

Brada a holá hlava alebo vlasy ale bez prady?

Na bradu mi nešahajte. (smiech) Takže radšej holá hlava.

 

Jar alebo jeseň?

Narodený som v zime.

 

Týždeň bez jedla alebo sexu?

Keď nejem, som nervózny, takže sex počká. (smiech)

 

More alebo hory?

Ťažká otázka. Hory milujem. Mám rád borady, takže asi skôr hory, ale v lete je dobre aj pri mori. Tam je pekne pláž a slnko svieti.

 

Biela alebo čierna?

Spirita som nikdy nepočúval.

 

E-shop alebo kamenný obchod?

Určite e-shop. Kto by chodil celý deň po obchodoch.

 

Mesto alebo dedina?

Som kávičkár, takže mesto.

 

Rap alebo Ľudovky?

Jednoznačne ľudovky. Vykrútené boty, špicáky do hora, to je moje.

 

NahodsaSk

Touto cestou by sme chceli zároveň Ewženovi poďakovať za rozhovor a popriať mu veľa úspechov rovnako v práci ako aj súkromí. Veríme, že sa ti rozhovor páčil. Ak by si sa náhodou chcel/a viac dozvedieť o tom ako to chodí s úpravou bicyklov tak klikaj na www.egriders.com. Ďakujeme že si sa zatavil/a. Tešíme sa na teba nabudúce!

NahodsaSk