29. február je len raz za 4 roky, no spolupráca, ktorá dnes zdolala slovenskú rapovú scénu je tu len raz za 6 rokov! Presne toľko ubehlo od posledného spoločného tracku Kaliho a Separa, no sen sa stal skutočnosťou a verní fanúšikovia sa dočkali obnovenia spolupráce tejto mimoriadne silnej dvojice!

S Kalim sme sa celé tie roky normálne bavili a on aj sem-tam prišiel za mnou a podporil aktuálny album… Jediný dôvod nespolupracovania bolo to, že som si nešiel jeho veci… Táto ma ale oslovila hneď, ako mi ju prvý krát pustil, takže je na svete feat,“ povedal pre blog NahodsaSK Separ, ktorý túto spoluprácu vníma ako veľký prísľub aj do budúcnosti. „Šak to bude hit, no a keď to niekde zahráme, tak vybuchne sála,“ dodal s úsmevom člen formácie DMS.

capture-20160229-190435

Kaliho a Separa v tomto vydarenom tracku kvalitne supportuje Matej Straka, ktorý taktiež obstaral aj vynikajúcu hudobnú produkciu celého počinu. Ani on neskrýva nadšenie zo spolupráce s významnými menami slovenského hip-hopu. „Je to veľká pocta. Každá spolupráca je pre mňa o medziľudských vzťahoch a práve s chalanmi sa vidíme celkom často v štúdiu a máme veľa spoločných názorov. Dokonca sú načrtnuté aj nejaké spoločné projekty. Uvidíme, čo čas prinesie,“ objasnil jeden zo zakladateľov skupiny Nerieš.

capture-20160229-190057

O čom je vlastne celý Zlý príklad? Na túto otázku sme sa spýtali toho najpovolanejšieho v tejto téme – samotného Kaliho. „Je to o tom, že aj ja robím chyby, je to o tom ,že si ma veľa ľudí zidealizovalo a keď som urobil zrazu niečo „nevhodné“, tak som bol ten zlý. Je to o tom, že veľa rodičov si myslí, že keď nás počúvajú ich deti, tak by sme im mali isť príkladom. Ale my hudbu nerobíme kvôli tomu, aby sme boli vzorným príkladom. V mojich 16-tkach opisujem ako ma hudba zmenila alebo ten život spojený s hudbou, čo sú moje priority alebo čo boli. Takže o tom je ZLÝ PRÍKLAD,“ povedal pre blog NahodsaSK 33-ročný bratislavský raper.

capture-20160229-190230

Práve Kali už o pár dní vydáva nový album, ktorého názov korešponduje s dnešným novým hitom. „Okrem kamenných obchodov sa predaj spustí spolu s merchom na novej stránke www.dezertmusic.sk. Táto stránka by mala byť prístupná už v pondelok večer. K albumu dostanú lúdia aj niečo viac a, samozrejme, kto si to na tejto stránke objedná, tak to dostane podpísane. Už teraz ich idem podpísať cez 3000. Taktiež pôjde do predaja už o pár dní merch – 300 tričiek a 300 mikín s motívom, ktorý je na coveri albumu. O všetkom budem ľudí informovať na svojom profile na Facebooku alebo Instagrame,“ uzavrel Kali.

Na záver ešte vypichnem aj vydarený videoklip, o ktorého produkciu sa postaral Dušan Krajčovič. Temne ladený vizuál umocňuje atmosféru a výpovednú hodnotu celého počinu! Big up!

Kali v klipe nosí

 12568705_550204551808448_291126662_n

Kali si do videoklipu zvolil kvalitný klobúk od renomovanej francúzskej značky Sixth June, ktorá sa pýši vysokokvalitnými produktami a tento čierny kúsok je toho dôkazom!

dngbgts067blk_1

Súčasťou outfitu je aj toto basic čierne tričko od brandu Bangastic. Táto značka je u nás relatívne neznáma, no niet sa čomu čudovať. Nevyskytuje sa totiž na trhu tak často, ako známejšie a väčšie brandy. Túto nevýhodu nahrádza kvalitou, ktorú ocenil aj samotný Kali!

sixthhh

Ďalším kúskom od Sixth June, ktorý Kalimu ulahodil, je toto sivé poncho, ktoré je mimoriadne pohodlné i praktické!

12446013_1554763181504302_1552598453_n

Poslednou vecou, ktorú si dnes spomenieme a mal/a si ju možnosť vidieť v klipe, je znova vecička od francúzskeho brandu Sixth June. Ide o bundu, ktorá sa na prvý pohľad ničím nelíši od každej inej, no pozornosť na teba upriami nápis na chrbte „DEMONS COME ON“. Necháš sa inšpirovať Kalim a skúsiš ju?

Všetky produkty nájdeš v našom e-shope!