Zháňaš už dlhú dobu bundu, ktorá by sa ti zišla na obdobie po lete až do tuhej zimy a potom zase na jar, no stále si nenašiel/a tú právu? Ak ťa nebaví ísť do klasík, ktoré sú v už spomenutom jesenno-zimno-jarnom období na uliciach premnožené tak čítaj ďalej. NahodsaSk túto jeseň do svoj ponuky zaradila aj značku s koreňmi v Amerike – Alpha Industries. Keď že sme streetwearový e-shop, tak si u nás prídeš len na TOP kúsky, ktoré zapadajú do nášho segmentu a hodia sa ti k tomu čo nosíš aj ty a kvôli čomu si k nám prišiel/a. Konkrétne sme do našej ponuky zaradili flight jackets alebo ak chceš bomebery.

Alpha Industries

Ak ťa zaujíma pozadie tejto značky a chceš vedieť do čoho konkrétne investuješ, tak nevynechaj ani tento odsek. Ak nie, tak ho pokojne preskoč. Alpha Industries vznikla v roku 1959 v americkom štáte Tennessee za účelom vyrábať oblečenie pre americkú armádu. Práve vládne zákazky zabezpečili to, že sa AI dostala do takej podoby akej ju poznáme aj dnes. Postupom času začal tento americký kolos vyrábať oblečenie aj pre širokú verejnosť a v posledných rokoch, kedy sa ľudia začali čoraz viac zaujímať o módu začala táto značka produkovať aj takzvanú fashion radu, ktorá však vôbec nestratila na autenticite či úcte k tradíciám.

Alpha Industries

Najviac populárnym kúskom sa medzi „civilistami“ stala letecká bunda (bombera) MA-1, ktorú nájdeš aj na našom e-shope vo všetkých farebných prevedeniach a rôznych špeciálnych vyhotoveniach s nášivkami, kapucňou atď. V ponuke máme všetky veľkosti týchto búnd (XXS – 5XL), čo znamená, že vyššie spomenutý kúsok je UNISEX! Ak by si nám náhodou neveril/a tak googli, alebo si čekni Instagram profil Alpha Industries a presvedč sa.

Alpha Industries

Úplne na záver by som ťa chcel oboznámiť s cenou týchto búnd, ktorá sa na prvý pohľad môže zdať vysoká. No porovnaj si to s hociktorou inou lacnejšou bundou o ktorú máš záujem. Pokiaľ si si nevybral kúsok z blšáku, tak ten cenový odskok nemôže byť až taký veľký. A teraz zober do úvahy že daný kúsok môžeš nosiť v rozpätí nejakých +15°C až do nejakých -5°C ((uvádza výrobca) čiže ju môžeš nosiť prakticky nejakých 8 mesiacov v roku), k tomu pripočítaj že ide o klasiku, ktorú nosia americký vojaci, čiže kvalitu ti asi nejako inak ani opisovať nemusím. Až som si to teraz zobral všetko do úvahy a doplnil k tomu napríklad ešte vedomosť, že túto značku nosí a teda jej aj zároveň robí meno taký Kanye West, tak sa mi cena 130€ zdá a myslím to úplne vážne ešte nízka. My s Mirom do tohto kúsku určite ideme a až sa tak rozhodneš aj ty tak ti gratulujem, lebo si práve zainvestoval ako pán/pani!

Zopár typov ako si obliekajú A.I. bombery ľudia, ktorí sa rozumejú móde:

Kanye West Alpha Industries New Zealand Flight jacket

Kanye West

Ellie Goulding x Alpha Industries

Ellie Goulding

Virgil Abloh x Alpha Industries

Virgil Abloh v rovnakej bombere ako vyššie uvedený K.W. + unknown person

Alpha Industries bomber jacket

Unknown person