Pred dvoma týždňami sa ulice hlavného mesta Českej republiky zaplnili streetstyle fotografmi a skvelými outfitmi. V Prahe sa totižto konal svetoznámy event Mercedes-Benz Fashion Week. Ide o veľmi populárnu udalosť, ktorá sa tu koná dvakrát do roka. Počas celého týždňa máš možnosť navštíviť módne prehliadky lokálnych módnych návrhárov medzi ktorými sa každoročne nájdu nové tváre. Okrem módnych prehliadok je tzv. „povinnosťou“ navštíviť aj afterparty, ktoré stoja fakt za to. O program sa väčšinou starajú DJs, showroomy alebo rôzne workshopy.

Ja som si tento marcový Fashion Week nenechal ujsť. Snažil som sa nevynechať skoro nič, aj keď po niektorých afterkách bolo nemožné vstať a dostať sa niekam načas, pochopte ma. Pre poslednú udalosť z programu, ktorý organizoval showroom Lab24, som si poskladal veľmi minimalistický outfit. Snažil som sa vyberať veľmi ľahký materiál aby som sa v outfite cítil čo najpohodlnejšie.

V poslednom období sa mi začala páčiť kombinácia veľmi jednoduchých farieb a snažím sa zvýrazňovať len jeden kúsok z celého outfitu. Práve preto som sa rozhodol pre voľbu čierneho look-u, ktorý som doplnil o maslovo bielu bomberu, ktorá mi to celé oživila.

Začnem pekne po poradí. Ako som spomínal, ten večer som sa chcel cítiť čo najpohodlnejšie. Preto som si po troch rokoch konečne obliekol nohavice, ktoré neboli skinny fit. Boli to tieto čierne pánske jeansy od Sixth June. Keďže nejde o skinny strih, tak mi veľmi vyhovovali a boli krásne dozdobené zipsom, ktorý avšak vôbec nepôsobil vulgárne.

Čo sa týka tenisiek, tie v poslednej dobe veľmi neriešim. Nesnažím sa vyhľadávať nejaké šialené cw alebo vzory. K týmto jeansom sa skvelo hodili klasické Superstary od Adidas Originals v čiernom prevedení.

Parížsku značku Sixth June si momentálne idem skoro každý deň a preto som sa pre ňu rozhodol aj pri výbere trička a mikiny. Majú jednoduché longline oblečko bez zbytočných printov, či vzorov. No a vďaka čiernej pôsobia veľmi príjemne. Moje najobľúbenejšie Sixth June longline triko má dlhé rukávy a nie je ripped.

Mikinu som zvolil značky Urban Classics, ktorá je taktiež typická svojou jednoduchosťou. Je to longline pánska mikina, ktorá drží svoj tvar aj po x praniach.

Na záver mi v repertoári ostala ešte vyššie spomínaná bombera, ktorá mala byť ako hlavným kúskom môjho looku. Ide o pánsku bomberu Jacket Strap Off veľmi trendy maslovej bielej farby od Sixth June. Zatiaľ je to moja najobľúbenejšia bombera, ktorú vlastním. Je vyrobená z príjemného materiálu a má mega jemný goriel. Je ozdobená so strapmi na zadnej časti bundy, ktoré sa dajú jednoducho odstraníť a vrátiť naspäť.  Tieto strapy som si avšak pre Lab24 event odstránil kvôli zachovaniu minimalizmu.

Ak sa ti môj look zapáčil, tak neváhaj navštíviť náš eshop. Tieto kúsky sú momentálne v super zľavách! Outfit nájdeš aj na v našom wishliste na Wishlio.