Súčasný trend je taký, že rap už nie je len mužskou záležitosťou, keďže sa čoraz viac začínajú do tejto oblasti hudby angažovať aj príslušníčky nežnejšieho pohlavia. Na Slovensku patrí medzi aktuálne najpopulárnejšie raperky ešte len 17-ročná blondínka Aless, ktorá taktiež obohatí svojou prítomnosťou festival VIBE!

1000aless

Pri mene Aless sa väčšine ľudí vynorí z podvedomia dávka kontroverzie, čo však nie je nič nezvyčajné pri štýle hudby, ktorému sa venuje. Rap je s kontroverznými vzťahmi spätý už od nepamäti, no nie je zďaleka len o tom. Tak, ako každý umelecký smer, je hlavne o ľuďoch – fanúšikoch, no a tých najšpecifickejších máme na Slovensku v jeho východnej časti. „Nemala som zatiaľ možnosť vystupovať tu, no o to viac sa teším. Samozrejme som ale bola párkrát súčasťou párty na Šírave či v okolí, ľudia sú tam skvelí,“ potvrdzuje našu dedukciu 17-ročná raperka.

Tá vletela na našu scénu ako neriadená kométa vďaka Egovmu projektu PODZEMGANG. Ako vníma blondínka s talianskymi koreňmi tento projekt s odstupom času, keďže jej pomohol zrealizovať jej sny? „Tak ako aj predtým, som šťastná, že sa nám vzájomnými silami a prácou podarilo rozbehnúť naše vízie,“ tvrdí skromne Aless, ktorá už mala možnosť spolupracovať s mnohými zaujímavými osobnosťami. Pri otázke, s ktorým z headlinerov podujatia VIBE by si vedela predstaviť spoluprácu, s úsmevom priznala, že najviac by ju lákala šanca od českého kráľa metafor Marpa.

Aless nám v roku 2016 predstavila už niekoľko zaujímavých spoluprác, ktoré bezpochyby rozvírili vody hudobnej verejnosti. Čo však môžeme ešte očakávať v najbližšej dobe od tejto ambicióznej dievčiny? „Plánujem pracovať na albume a nových videoklipoch, či udržať nastavené tempo a projekty, ktorými možno posunúť ženský rap zasa o niečo ďalej,“ povedala pre blog NahodsaSK mladá raperka, ktorú na Šírave bude čakať plejáda fanúšikov na čele s naším kolegom Jakubom. :-)

Tá, podobne ako väčšina umelcov, dáva počas leta na prvé miesto hudbu pred oddychom. „Pre mňa bude asi vždy prioritou hudba. Neviem, či na šťastie – alebo nanešťastie… Plánujem ísť na dovolenku, ale asi až neskôr v septembri.“ No ešte predtým nás spoločne čaká očakávaný festival VIBE, na ktorý sa teší azda každý! „Dúfam, že si VIBE fest užijete naplno a dáme si navzájom veľa pozitívnej energie a skvelej nálady,“ uzavrela pre náš blog Aless.

Okrem nej sa môžeš tešiť aj na mená ako Kali a Peter Pann, Separ a DMS, Strapo, Plexo a Majself, no prídu aj Ego, Pil C či Marpo s Troublegangom! Vstupenky na túto megašou sú v predaji prostredníctvom predpredaj.sk a ticketportal.sk za akciovú cenu 16 eur. Pre viac informácii klikaj na Facebook a Instagram festivalu – tešíme sa na teba!

Nahodsa-sk_VIBE_festival_Facebook_ads_001_lineup