Talentovaná raperka, ikona mladých a hlavne baba narodená pre výhru. Pre mnohých známa svojrázna a možno aj kontroverzná umelkyňa, pre iných jemná, tajomná a mladá Aless. Speváčka, ktorá nás prekvapuje nielen svojou neustálou tvorbou ale aj citom pre štýl a módu. NahodsaSk ti prináša rozhovor o tom, čo je jej najlepším modelom v šatníku, ako vníma obliekanie žien na Slovensku a či už niekedy navštívila sekáč. Iste ti neunikla aj informácia o pripravovanom VIBE Hip-Hop Music & Dance festival na Zemplínskej Šírave, kde Aless vystúpi a svoje zastúpenie tu má samozrejme aj NahodsaSk. Tak neváhaj, lístky v ponuke čakajú na teba a samozrejme aj spomínané interview.

_MG_69499

Ako by si opísala svoj štýl? Je to skôr ten čo vidíme na pódiu, v klipe alebo ti vyhovuje domáca klasika?
Najlepšie sa cítim v streetových veciach ktoré sa snažím doplniť niečim ,,elegantnejším“. Rada si zachovávam nevulgárnu ženskosť.

Aká je podľa teba naj módna vychytávka pre baby na tento rok?
Nepovažujem sa za módnu ikonu, ktorá by mohla komukoľvek ,,kecať“ do oblečenia. Mňa velmi potešili predĺžené tričká s rozparkom v pastelových farbách, či bombery. Má to dnes takmer každé dievča, no aj napriek tomu ma ,,to baví“ nosiť. 

Čo považuješ za svoj TOP kúsok v šatníku?
Mojim TOP kúskom je pre mňa sukňa z dielne Mii Tomanovej, kedže sukne zbožňujem neviem si ju vynachváliť.

Považuješ sa okrem spevu aj za módny vzor pre mladé baby ?
Úprimne ani nie, určite dievčatá sledujú moju ,,podkolienkovú mániu“ no to je asi jediné, čo by som im v dnešnej rozmanitej móde vedela ponúknuť. Každopádne sa učím.

Odkiaľ berieš inšpiráciu? Sleduješ aj módne blogy?
Na internete. Dnes sú možnosti naozaj bohaté. Sledujem aj blogy, ale inšpirujem sa vačšinou sama sebou. Obliekam si to, v čom sa cítim predovšetkým pohodlne. :)

Podľa čoho si vyberáš nové kúsky do šatníka? Venuješ pozornosť aj svetovým trendom?
Snažím sa to sledovať ale zároveň nebyť ako z kopírky. Dnešná móda má v tomto menšiu nevýhodu. Keď prídeš na akciu ako napríklad Fashion Deala 80 % ľudí vyzerá úplne rovnako. Byť sám sebou je určite najviac.

_MG_69144

Preferuješ kamenné alebo skôr stále modernejšie e-shopy?
Skôr kamenné, no postupne si zvykám aj na e-shopy. Je to rýchlejšie a pohodlnejšie.

Ako by si zhodnotila cit pre módu a štýl báb na Slovensku?
Super. Myslím, že úroveň čo sa týka obliekania je na Slovensku vysoká. Málokedy vidím dievča/ženu, ktorá je príliš nevkusne oblečená, čo sa mi v iných krajinách stáva ovela častejšie.

Myslíš si, že je v súčasnej dobe vzhľad, oblečenie a vizáž dôležitý alebo sa naň prikladá až moc velká váha?
Je a hlavne instagramovo/facebooková doba udala tento trend. Byť vždy dokonalá, čo sa mne osobne nepáči. Ženy by mali byť svojské a rôznorodé, no sama tomu koľkokrát podlahnem.

Oblubuješ high-fashion značky alebo nakupuješ aj bežne dostupné značky v našich končinách? Skúsila si už aj nákupy v súčastnosti populárnych second-handoch?
Nakupujem všade a snažím sa neulietať si na prehnaných cenách kým ma niečo ,,nezabije“. Skúšala som aj sekáče a je to super, ceny sú dostupné a kúsky častokrát TOP. Stačí to vychytať. :-)

Na záver máme pre teba „rýchlovku“, čiže buď alebo :
Rihanna vs. Beyonce  – Beyonce
All white vs all black  – All white
tenisky vs.opätky – Tenisky
kino vs bar/diskotéka – Kino
50 odtieňov šedej vs. Game of thrones – Ani jedno

_MG_68566

My v NahodsaSk držíme Aless palce aby dobíjala rebríčky svojou tvorbou, inšpirovala nielen baby svojim pozitívnym prístupom a samozrejme ďakujeme za príjemný rozhovor. O túto kvalitnú nálož fotiek sa postaral náš osvedčený klasik Ondruš Photo v kombinácií s fotografkou Patrou Bene. Veríme, že sa ti tento článok páčil, a už teraz sa môžeš tešiť na ďalšie hviezdne interview.

FOTENIE S ALESS

Fotogaléria: