Meno Dawe White ti je možno neznáme tak, ako bolo aj nám pred pár mesiacmi… V tom období si ho vzalo pod ochranné krídla vydavateľstvo Kali Records, no a z neznámeho chalana sa razom stáva čoraz viac sledovaný talent slovenského rapu. V 19 rokoch naberá skúsenosti po boku Kaliho a Petra Panna, no a výsledok jeho hudobného rastu môžeme vidieť, či skôr počuť v najnovšej skladbe Stále to isté.

sequence-01_2-1clanok

V nej už väčšinovo eliminoval nováčikovské chyby, čo neuniklo ani poslucháčom, ktorí ho zasypali pozitívnymi reakciami. Vzľadom na to, že ide o track s výpovednou hodnotou, sa to cení dvojnásobne! „Inšpiráciu som našiel keď som pozoroval ľudí okolo mňa a keď som rozmýšlal o všetkom ostatnom, čo sa v mojom krátkom živote udialo. Ja viem, že ľudia na „scéne“ vravia, že človek v mojom veku „nemôže rapovať o živote“. Ale mal som chuť, mám v hlave veci, o ktorých oni nevedia, vysvetlil okolnosti vzniku skladby pre blog NahodsaSK mladý raper.

Na refrén si prizval nám dobre známu Donu, ktorú sme však v polohe speváčky doposiaľ nepoznali, no solídnym prejavom otvorila dvere špekuláciám, prečo to neskúsila za mikrofónom už dávno predtým. Som rád, že sme dali s Donou tento track, som rád, že to dala, cením to najviac, no hlavne som mal pocit, že už dlho tu nič nebolo na zamyslenie,“ vyzdvihol kvality kolegyne Dawe.

clanok

Tiež nám prezradil, že pripravuje pre fanúšikov spolupráce s menami ako Majself, Kali, či FEJBS a vďačne sa vyjadril na adresu všetkých, ktorí mu umožňujú realizovať svoje sny. No a teraz sa už poď pozrieť aj na videoklip z dielne Dušana Krajčoviča a vychutnaj si niečo nové, no zároveň Stále to isté