Legenda rapu? Máme u nás niečo, čo si zaslúži takéto pomenovanie? Minimálne ašpirantom na tento titul je azda najpopulárnejšie slovenské hip-hopové trio pôsobiace pod názvom Kontrafakt. Do tejto partie patrí aj raper Ego, ktorý prijal naše pozvanie na hudobnú udalosť roka na Zemplínskej šírave a bude jedným z headlinerov festivalu VIBE!

Nahodsa-sk_VIBE_festival_bannery_s_interprety_002_03_fb_1200x628_Ego

Už som spomenul, že festival VIBE oživí práve zemplínsky región, s ktorým má väčšina vystupujúcich už nejaké zaujímavé skúsenosti, keďže ďaleký východ prináša so sebou mnohé špecifiká. Výnimkou nie sú ani najväčšie mená celého podujatia. „Keď som mal 15, tak som na Kamenci predával zmrzlinu,“ spomína s úsmevom Ego, ktorý už čo-to preskákal v hudobnej sfére a už dlhšie odovzdáva ďalej svoje skúsenosti. Projektom PODZEMGANG dostal na hudobnú mapu aj ďalších talentovaných ľudí, ktorých budeš môcť stretnúť už o 2 týždne v amfíku na Šírave!

Jednou z nich je aj mladá speváčka SIMA, ktorej sme sa taktiež spýtali na jej spätný pohľad na najvýznamnejší projekt pre mladé talenty za posledné desaťročie. „Ego je podľa mňa jeden z najsrdečnejších ľudí. Spievam už 11 rokov a celých tých 11 rokov som sa snažila zlepšovať v tom, čo ma baví. Som mu vďačná, že mi dal priestor na albume PODZEMGANG, a že mi dal možnosť robiť to, o čom som vždy snívala, nielen pre seba, ale aj pre ľudí. S odstupom času to beriem ako životnú príležitosť, ktorú som vzala pevne do rúk a snažím sa posunúť svoju vlastnú úroveň každou skladbou o level vyššie,“ hovorí skromne pre blog NahodsaSK sympatická blondínka, ktorá nám tiež prezradila, že sa po početných spoluprácach chce viac sústrediť na sólové počiny.

Nahodsa-sk_VIBE_festival_bannery_s_interprety_002_04_fb_1200x628_Sima

Sólové počiny? To je niečo, čo sa v súvislosti s Egom skloňuje viac ako BREXIT v britskej konzervatívnej tlači. Už dlhé roky scéna čaká na jeho album, trpezlivo a netrpezlivo zároveň… Milý Ego, tak kedy konečne? „Vyzerá to dobre, vyzerá to už na najbližší rok,“ uisťuje 32-ročný raper fanúšikov, no medzitým je tu ešte jeho brat Rytmus s počinom Krstný otec, čo bude bezpochyby hip-hopovou udalosťou roka na Slovensku.

V Egovej pracovitosti našla inšpiráciu aj jeho zverenkyňa SIMA, ktorá taktiež nelení a pripravuje na tento rok ešte dosť prekvapení! „Rok 2016 je mojim zatiaľ najplodnejším, samozrejme čo sa týka hudby. Pracujem denno-denne na svojom prvom albume, ktorý by mal vyjsť už čoskoro. Ešte pred letom vyjde singel s názvom Fúkam dym, ktorý už bude takou “ochutnávkou” z albumu. V blízkej dobe budeme točiť klipy, pretože chcem držať tradíciu projektu PODZEMGANG – každá skladba bude mať klip. Je to výzva, ale myslím, že to bude zaujímavé, pretože kto zo slovenskej scény má ku všetkým svojim skladbám klipy a vydáva ich skoro každý mesiac,“ zamýšľa sa talentovaná speváčka z Trnavy.

Pre tú bude hranie v rámci festivalu VIBE premiérou na Zemplínskej šírave, na ktorú sa už teší nielen ona, ale aj stále rastúci počet fanúšikov nášho festivalu, ktorým aj týmto ďakujeme za doterajšiu priazeň! No akú kvalitu môžeš čakať od vystupujúcich? Už len podľa line-upu tú najlepšiu! „Nikto to nerobí lepšie ako my,“ odkazuje sebavedome Ego, ktorý zaručene nie je jediný, kto bude chcieť nasávať ten vibe!

Okrem Ega a Simy sa môžeš tešiť aj na mená ako Kali a Peter Pann, Separ a DMS, Strapo, Plexo a Majself, no príde aj Pil C či Marpo s Troublegangom! Vstupenky na túto megašou sú v predaji prostredníctvom vibefestival.sk a ticketportal.sk za akciovú cenu 16,90 eur, prípadne môžeš s kamarátmi využiť špeciálne balíčky lístkov, kde cena za kus ešte klesá! Pre viac informácii klikaj na Facebook a Instagram festivalu – tešíme sa na teba!

Nahodsa-sk_VIBE_festival_Facebook_ads_001_lineup