Festival VIBE je už pomaly nadohľad všetkým pútnikom, ktorí sa chystajú do hip-hopového svätostánku v amfiteátri na Zemplínskej šírave. Okrem domácej hudobnej špičky sa však o zábavu postarajú aj ďalší machri vo svojich oboroch. Reč je o brilantnom tanečníkovi Johnnym Mečochovi, komikovi Jerrym a nepochybne aj beatboxerovi Martezovi!

Nahodsa-sk_VIBE_festival_bannery_s_interprety_001_fb_1920x1080_Johnny_Mecoch

Johnny Perfekto, alebo ak chceš Johnny Mečoch, je známy po celom Slovensku najmä vďaka svojej vysokej tanečnej úrovni. Chalan príde a zadelí freestyle, ktorý by bežný smrteľník nedal ani po niekoľkomesačnom tréningu. Na to sa treba rodiť s talentom, ten však istotne má aj v iných oblastiach. Johnnyho sme totiž na VIBE zavolali do pozície hypemana celého podujatia.

„Mám už nejaké skúsenosti s hypom. Ja si hovorím, že viem a som všetko, nie iba tanečník. V minulosti som robil veľa zamestnaní a mám k danej úlohe postoj, čo je dôležité. Viem freestylovať, čo pokladám za výhodu a dôležitosť pokiaľ chceš byť hypeman. Robil som už veľa akcií, kde som bol pozvaný ako hostiteľ či hypeman. Išlo o večierky, športové podujatia, rôzne party alebo motivačné semináre. Dokonca som zachraňoval pred 9 rokmi jeden festival, keď neprišli G-Unit a verte mi, že namotivovať všetkých 10 tisíc platiacich fanúšikov na niečo iné, aby sa naďalej bavili, som dokázal. Som TOP,“ povedal o svojich skills s úsmevom samotný multitalent.

Pri otázke svojho vzťahu s východným Slovenskom sa Johnny nezdržal superlatívov na adresu tamojších ľudí, ich pohostinnosti či atmosféry. Z vystupujúcich sa už teraz najviac teší na DMS so Separom, no na jeho nôtu bude hrať najviac niekto úplne iný. „Môj top umelecký kúsok je Ego, Pil C vychytal ako jediný vzorec trappičoviny, čo je už teraz odsúdené na úspech. No a ďalej ma bavil aj Tóno S, keď som ho videl naposledy rapovať s Redmanom. Na dobrú noc samozrejme neopomeniem Kelsov freestyle. Teším sa však na všetkých, čo pre seba a spoločnosť niečo robia a hlavne nech to celé má pozitívny vibe,“ dodal 38-ročný tanečník pre blog NahodsaSK.

Nahodsa-sk_VIBE_festival_bannery_s_interprety_002_fb_1200x628_Jerry

Za mikrofónom mu bude sekundovať hviezda Temných Kecov Veľmajster Jerry. Ten má skúseností s mikrofónom v ruke viac než dosť. Výrečný chlapík, od ktorého by sa rétorike mohla učiť politická špička naprieč celým svetom, sa už tiež teší na celé podujatie. „Mám už za sebou určite viac ako sto moderovačiek, takže žiadny stres. Pôjde to pekne piánko, pokojne, nápoj v ruke, twister v hlave,“ hovorí populárny komik, ktorý možno so sebou pribalí aj nejakého kolegu z brandže. Je sa teda na čo tešiť!

Jerry je však zo svojich stand-upov zvyknutý na dávku autenticity, no a to určite počastuje aj nejedného vystupujúceho. V kuloároch sa šepká, že niektorí sa už teraz primárne pripravujú len na to, čo ich čaká od tohto svojrázneho srandistu. Ten ich však upokojuje, dokonca sa podľa neho môžu tešiť! „Hlavne sa môžu tešiť z toho, že nebudem spievať ani tancovať,“ uzavrel vždy pozitívne naladený „komik a herec, ktorý je síce tučný, ale dokázal to sám!“

Nahodsa-sk_VIBE_festival_bannery_s_interprety_002_fb_1200x628_Martez

Sprievodný program obohatí aj talentovaný beatboxer z Čiech Martin Studnička známejší pod pseudonymom Martez. Tohto chalana môžeš poznať najmä zo spoluprác s raperom Kalim, vďaka čomu sa dostal aj do priamej konfrontácie so Zemplínskou šíravou. „No já vzhledem k tomu, že už 6 let nepiju alkohol, tak nevím co tam vlastně budu dělat. Ale né, to je jenom sranda. Já se na východním Slovensku vždy zabavím a historky si pamatuji hlavně z Košic, že jsme tam skončili v krčmě až do samého rána a nejvíc top je to, že lidi z východu jsou dost přátelský a chovají se k tobě v podstatě jak k rodině, takže se na tuto atmosféru mega těším,“ povedal pre náš blog Martez, ktorý nám tiež prezradil, že pripravuje aj beatboxový album Golden Joker.

„Ukážou se tam i některé jména ze scény. Když se podaří ty interpreti, které bych tam ještě chtěl, tak to bude bomba a určitě něco nového na scéně. Budu rád, když se to tam teda zařadí. Další plány, co mám do budoucna, je moje show, která bude minimálně o 100% lepší než do teď – tím jsem si doslova jistý. Na VIBE Hip Hop festivalu se toho dozvíte více na mé show,“ načrtol sympatické plány ambiciózny beatboxer.

Ten stále oceňuje najmä pomoc od partie okolo Kali Records, ktorá mu dala možnosť presadiť sa a dosiahnuť sebestačnosť, keďže si už ide aj svojou cestou. „Nikdo nic nedokázal sám a pro mě je tohle stále čest být s nimi na line-upu takže si toho vážím,“ hovorí skromný mladík z Čiech, ktorý sa tiež teší na zaujímavú šou za účasti našich TOP interpretov, no priznáva, že ak by si mohol vybrať, tak by ho lákala spolupráca najmä so Strapom a Pil C-im.

Okrem týchto chalanov sa môžeš tešiť aj na mená ako Kali a Peter Pann, Separ a DMS, Strapo, Plexo a Majself, no prídu aj Ego, Pil C či Marpo s Troublegangom! Vstupenky na túto megašou sú v predaji prostredníctvom predpredaj.sk a ticketportal.sk za akciovú cenu 14 eur. Pre viac informácii klikaj na Facebook a Instagram festivalu – tešíme sa na teba!

Nahodsa-sk_VIBE_festival_Facebook_ads_001_lineup