Začínal ako každý bežný DJ, neskôr bol známejší ako producent, ktorý zo začiatku robil „krovie“ v klipoch rapera Kaliho a spoločne to dotiahli až na vrchol slovenskej hip-hopovej scény. Dnes už jeho meno a značka, ktorú si vybudoval kvalitnou prácou, vzbudzuje rešpekt. Aj taký je PETER PANN – skromný, ale ambiciózny DJ a producent s mimoriadne pestrým repertoárom. A keďže aj Mako je neodmysliteľnou súčasťou celého projektu #Nahodsa, tak sme si ho pozvali na rozhovor pre náš blog pri príležitosti tohtotýždňovej kampane S láskou k hudbe. Počas nej môžeš vyhrať bezdrôtové slúchadlá Apple Beats – stačí ak si niečo kúpiš do nedele 14. mája v našom e-shope!

photo: reefe | www.reefe.sk

Čauko Peter, čo nové sa pečie v tvojej producentskej kuchyni?

Ahoj pracujem na producentskom albume, ktorý by mal isť von na jeseň a okrem toho mám v štúdiu dosť robotky.

Tešíme sa najmä na tvoj producentský album, ako postúpili práce na ňom?

Mám nahranú už väčšiu polovicu a stále robím na nových hudbách a riešim spolupráce naň.

Prezradíš aj mená, na ktoré sa môžeme tešiť?

Prezradím iba tie, čo sú už vonku, a to Kali, Celeste Buckingham, Majself a Strapo…

Zrovna vyšiel singel s Kalim a Celeste Buckingham, ktorá s vami spolupracovala vôbec po prvý krát. Aké máš pocity z tejto spolupráce?

S Cel som sa spoznal vďaka nášmu tracku a spojil nás Vladis, nakoľko oni sú parťáci. A pocity mám super, keďže Cel je TOP speváčka a človek takisto, čiže super. :)

Nedávno si vydal album s Eusebiom. Ako si spokojný s týmto počinom?

Na tomto projekte sme pracovali cca 3 roky a s týmto projektom som nadmieru spokojný, nakoľko som sa naučil robiť aj nejaké iné žánre ako som robil doteraz.

Cítiš pri tvorbe takýchto latino vecí väčšiu voľnosť?

Voľnosť cítim pri každej tvorbe a je jedno aký žáner to je. :) Milujem hudbu celkovo a toto je môj svet.

S Kalim ste si pred pár týždňami skúsili aj filmovú hudbu. Ako vnímaš, že ste dostali šancu na takýto projekt?

Sme vďační za túto spoluprácu a novú skúsenosť, myslím si, že track na tento film nám vyšiel a je v ňom všetko, čo má byť, a to po textovej aj hudobnej stránke.

Keď sme už pri tej kinematografii, tak vieš si predstaviť, že by si niekedy skúsil aj produkciu filmového soundtracku?

Jasné, ja som otvorený úplne všetkému.

Prejdem troška do minulosti, kedy si robil aj klubového DJa, neláka ťa skúsiť znova hrávať pre ľudí vlastné 2-3-hodinové sety?

Určite áno, občas aj hrávam v kluboch sety, ak je na to čas.

Kam podľa teba bude v budúcnosti smerovať tvoja tvorba? Stále budeš hlavne pri rape alebo plánuješ skúsiť aj iné žánre?

Nepovažujem sa výhradne za rapového producenta, lebo z mojej dielne vyšlo už veľa rôznych žánrov a aj bude vychádzať. Album, na ktorom pracujem, bude úplne iný, ale asi aj preto, lebo si to celé šéfujem sám a môžem sa tam vyhrať s akýmkoľvek štýlom. :)

Stanovil si si aj nejaké ciele vo svojej hudobnej kariére?

Ciele by si mal stanoviť každý, kto chce rásť. Vždy si dám nejaký menší cieľ a postupne smerujem k tomu najväčšiemu, ktorý mám resp. ktoré mám, lebo je ich viac, ale je to celé na dlhú dobu, čiže treba stále makať.

Prejdime troška na inú nôtu. Na tvojom Instagrame môžu fanúšikovia vidieť, že vcelku rád cestuješ, chystáš aj nejakú zaujímavú dovolenku na leto?

Určite niekam pôjdem, ale ešte ani sám neviem kam. (smiech) Vidím to tak, že pôjdeme s polovičkou určíte navštíviť nejaké zábavné parky ako máme v obľube. Kolotočaaaaris.

18238610_1360586594034058_2697075124145485206_o

Existuje nejaké miesto, kam by si sa v živote chcel pozrieť a považuješ ho za svoj cestovateľský sen?

Je veľa miest, kam by som chcel isť pozrieť a cestovateľský sen si plním, vždy keď navštívim nejaké nové miesto. Láka ma Kuba, Mexiko, Island, Grónsko a podobne… je toho veľa.

Aj na Slovensku sa dá nájsť mnoho príjemných miest. Máme to na skok k Zemplínskej šírave, kde bude už čoskoro druhý ročník festivalu VIBE. Tešíš sa open-air akcie tohto typu?

Open-air akcie sú asi najlepšie si myslím, čiže tešíme sa moc na leto a takisto aj na VIBE FEST.

Peťovi ďakujeme za rozhovor a už teraz sa tešíme, že aj jeho a Kaliho budeme môcť vidieť už 7. – 9. júla na spomínanom VIBE FESTe. Kde? Tento rok sa šou pod záštitou #NahodsaSK bude odohrávať v Moteli Kamenec! Okrem Maka a Kaliho sa môžeš tešiť na špičku slovenskej a českej rapovej scény. Vstupenky sú už v predaji v sieti Ticketportal.

A čo odkazuje na záver všetkým čitateľom náš dnešný hosť? „Ľúbte sa a nešírte nenávisť, lebo zlo plodí iba zlo… Počúvajte dobrú hudbu a podporujte svojho obľúbeného interpreta. :) Ďakujeme za Vás…“

No a keďže sme na začiatku spomínali tohtotýždňovú kampaň S láskou k hudbe, tak v rámci nej ti prinášame jedinečnú možnosť zabojovať o bezdrôtové slúchadlá Apple Beats Solo 2 Wireless v hodnote 279 EUR! Ako? Ľubovoľným nákupom v našom e-shope, a to do nedele 14. mája 2017!

banner-1902x586-2-1