Hudobno-tanečný hip-hopový festival VIBE ponúkne svojim návštevníkom vystúpenia takmer celej špičky slovenskej scény. Medzi ťahákov podujatia môžeme s pokojom Angličana zaradiť aj Plexa s Majselfom. Títo chalani nám ponúknu spoločnú šou okorenenú o ich najnovšie výtvory!

Nahodsa-sk_VIBE_festival_bannery_s_interprety_002_fb_1200x628_Plexo

Festival VIBE bude hostiť Zemplínska šírava, no a východné Slovensko je špecifické svojou atmosférou a mnohým interpretom sa s tamojšími alkoholickými pomermi spájajú vtipné spomienky. „Raz som tam hral spolu s Kalim, Strapom, Adissom a ďalšími, no a veľa si toho nepamätám… Spomínam si ale, že som zaspal na gauči na recepcii „hotela“, pretože som nemal kľúč od izby a až po pár hodinách spánku na verejnosti a čiastočnom vytriezvení mi napadlo si ho vypýtať od recepčnej,“ spomína s úsmevom na tvári Plexo, pre ktorého bude leto najmä v znamení festivalov a oddychu.

„Sústreďujem sa už na dovolenky a festivaly, ale mám pripravených asi 7 nových skladieb, prispel som slohami na albumy aj niektorým lokálnym skupinám, no a Mugis zorganizoval jeden väčší projekt so špičkou slovenskej scény,“ objasnil plány na rok 2016 pre blog NahodsaSK vždy pozitívne naladený Bratislavčan.

Nahodsa-sk_VIBE_festival_bannery_s_interprety_002_fb_1200x628_Majself

Podobne plný kalendár má aj jeho kolega Majself, ktorému len nedávno vyšiel zbrusu nový album Neptun. „Je to výsledok našej ročnej práce spolu s Grizzlym. Album má opäť svojskú atmosféru, 12 trackov a plno zaujímavých hostí. A hlavne kvalitný rap a beaty. Od septembra plánujeme vyraziť aj na Neptun Tour naprieč celým Slovenskom i Českou republikou,“ zhodnotil 29-ročný raper, ktorý očakáva v amfiteátri na Šírave výbornú atmosféru.

Plexa čaká teraz oddych, no čo v blízkej dobe môžeme čakať od Majselfa? „Už čoskoro vyjde spoločná vec s Kalim a Strapom. Je to prvý track z producentského albumu Petra Panna a myslím si, že je to zaujímavá kombinácia, ktorú ešte ľudia nepočuli. V skladbe, ktorá sa volá Džungla reflektujeme náš pohľad na to, ako to momentálne vyzerá a samotná vec je naložená. Natočili sme k nej aj vizuál, kde hlavnú úlohu stvárnil výborný slovenský herec Marko Igonda. Je sa načo tešiť,“ uzavrel pre náš blog rodák zo Stupavy.

Čo dodať na záver? Títo chalani sú plní pokory, no ich počiny sršia kvalitou, ktorú so sebou prinesú aj na festival! „Nenechajte si ujsť náš koncert na VIBE festivale, budú sa striedať Majselfove guľometné tracky s mojimi atmosférickými skladbami, nebudú chýbať naše veci s alkoholickou tématikou a na záver spoločné šlágre. Kto tam nebude, príde o veľa,“ odkazuje Plexo, ktorého ešte výstižne doplnil Majself: „Kvalitne to tam rozbijeme!“

Okrem Plexa a Majselfa sa môžeš tešiť aj na mená ako Kali a Peter Pann, Separ a DMS, Strapo a prídu aj Ego, Pil C či Marpo s Troublegangom! Vstupenky na túto megašou sú v predaji prostredníctvom predpredaj.sk za akciovú cenu 14 eur. Pre viac informácii klikaj na Facebook a Instagram festivalu – tešíme sa na teba!