Synonymom kvalitného rapu je v našich končinách bez akýchkoľvek pochýb aj skupina DMS. Táto banda šikovných ľudí je zaslúžene na čestnom mieste headlinerov festivalu VIBE. Keďže sa nám celá akcia už nezadržateľne blíži, tak sme pri tejto príležitosti skočili na slovíčko so Separom.

Nahodsa-sk_VIBE_festival_bannery_s_interprety_002_03_fb_1200x628_DMS-Separ

Je známe, že samotný Separ patrí medzi najrešpektovanejšie osobnosti našej hip-hopovej scény. Z toho vyplýva, že už čo-to v tejto oblasti preskákal, koncerty na Zemplínskej šírave nevynímajúc. „Hral som tam niekoľkokrát a vždy to bolo turbo výborné! Mám rád festy a všetko okolo toho, je to príjemná zmena koncertovať vonku, keďže drvivú väčšinu roka trávime po zahúlených kluboch. Ja, ako nefajčiar/bývalý tuhý fajčiar, to viem oceniť. Hlavne na festoch sa zíde crowd, ktorý do klubu nenad*beš. A keďže som/sme v pozicii jedneho z headlinerov skoro na každej akcii, ten stage v noci… Je to proste úplne inde jak hrať v klube,“ hovorí Separ, s ktorého tvrdeniami sa ťažko nedá stotožniť – každý si užíva jedinečnú atmosféru letných open-air akcií.

Už na úvod sme teda načrtli ohromnú popularitu celého zoskupenia DMS, ktoré len umocnil nový album MMXV. Od jeho releasu ubehlo pol roka. Ako vnímajú mimoriadny úspech tohto spoločného počinu v skupine? „Všade, kam prídeme, respektíve v drvivej väčšine prípadov, to vypredáme. A to je pocit, čo si nekúpiš… Extrémne ma teší, že už niekoľko rokov po sebe, moje/naše nosiče dosahujú zlaté a platinové platne! Ľudia si to idú a podporujú aj merch a PA brand. Takže sa tešíme z úspechu, šak kto by sa netešil. Naša show má energiu jak myš na pervitíne a určite rozbijeme aj VIBE fest,“ sľubuje všetkým návštevníkom festivalu bratislavský raper.

Na VIBE príde široká špička domácej scény, tak sme pri debate prešli aj k tejto téme. Ako to v súčastnosti vidí on? „Je nás tu veľa kvalitných, ale už by to chcelo nový vietor. Stále tie kluby rozbíjame dookola tí istí chaloši… Je nás tu asi 6-7, čo reálne fungujeme a plníme,“ povedal pre blog NahodsaSK Separ, ktorého som zastihol práve na rodinnej dovolenke. „Som tu s celou rodinou. Jednou aj druhou, keďže kúsok od nás je Dame a ešte trochu ďalej aj Smart… Zatiaľ je to „len“ Chorvátsko, no v zime chceme ísť do Vietnamu,“ načrtol plány do najbližších hrdý otec rodiny.

Okej, zámery mladej rodinky sme teda zistili, no čo očakávať od hudobnej rodiny DMS v roku 2016? „Ešte stále beháme s MMXV. Sme vybookovaní do konca roka, takže je to OK. Čo sa týka nových veci, tak ja som dal feat. na veľa albumov a singlov… Veď keď si všimneš, každý mesiac vylezú jedna-dve veci, kde hosťujem alebo som sólo. Album by som zatiaľ nejako nešpecifikoval. Single idú jak píla. Zatiaľ som nahral 16 vecí tento rok… Niekto z toho spraví album a niekto to len tak dr*e von,“ povedal pre náš blog Separ, ktorý sa taktiež už teraz teší na blížiaci sa festival na pobreží Zemplínskej šíravy. „Dúfam, že fanúšikovia, čo prídu na VIBE sa zídu vo veľkom počte a odovzdajú hype,“ uzavrel z iného – chorvátskeho pobrežia obľúbený raper.

Okrem DMS sa môžeš tešiť aj na mená ako Kali a Peter Pann, Boy Wonder, Strapo, Plexo a Majself, no prídu aj Ego, Pil C či Marpo s Troublegangom! Vstupenky na túto megašou sú v predaji prostredníctvom vibefestival.sk a ticketportal.sk za akciovú cenu 16 eur. Pre viac informácii klikaj na Facebook a Instagram festivalu – tešíme sa na teba!

 

Nahodsa-sk_VIBE_festival_Facebook_ads_001_lineup