Legenda hovorí, že k tomu, aby bola akcia úspešná treba najmä kreatívny tím, ktorý pripraví veci tak, aby sa ľudia kvalitne a poctivo zabavili. Naša partia okolo Nahodsa.sk si zaumienila už dávnejšie spraviť niečo, čo si ľudia zaslúžia – a to kvalitnú show na Zemplínskej šírave! Dlhé mesiace príprav sa prejavili naplno počas uplynulého víkendu, kedy do miestneho amfiteátra zavítali tie najkvalitnejšie mená zo slovenskej, no i českej hip-hopovej scény. Ako to tam teda vyzeralo?

Foto: Matúš Zeťák

Piatok – deň prvý… Do areálu sa už od skorých popoludňajších hodín schádzali prví zábavychtiví jedinci, ktorých neodrádzal ani pocit, že namiesto k Šírave prišli k Mŕtvemu moru. 145 stupňov v tieni sa dalo ako-tak eliminovať dostatočným prísunom nealkoholických tekutín, veď na šou musí byť fit nielen každý vystupujúci ale aj celý crowd! Počas celého popoludnia bavili prítomných najmä mladé talenty, pričom tu sa musím pozastaviť, že niektorí chalani naozaj vedia a verím, že aj VIBE im svojou maličkosťou pomohol v ich napredovaní.

Piatkový line-up sľuboval večer dosť zaujímavú sériu mien, no a neostalo len pri predpokladoch dobrej zábavy. Osobne ma prekvapilo, ako sa podarilo dostať náročné publikum do varu pri stmievaní trnavskej speváčke Sime, ktorú sprevádzali aj šikovné tanečníčky zo skupiny STYLEUNITS. Práve jej koncertom sa ľudia dostali do potrebnej náladičky, ktorú sa svojimi shows snažili umocniť Bacil, Puerto či beatboxer Martez. Po týchto menách prišli na rad Plexo s Majselfom, no a chalani ukázali, že baviť ľudí naozaj vedia. Veď pri traku Pil si?! neostal azda žiaden pohár plný. Túto tému využil samozrejme aj speaker Jerry, ktorý hádzal do pléna jeden vtip za druhým.

Foto: Matúš Zeťák

Vtipom už ale nebolo, keď na stage vyšiel Pil C, ktorý zaťal do živého a dostal publikum až na bod varu. Po ňom prišiel na poslednú chvíľu Ego, a to už bolo vymaľované. Ľudia sa vynikajúco bavili, no a každému, kto sa na prípravách festivalu podieľal zaplesalo srdiečko pri pohľade na tú masu spokojných a veselých ľudí. Na tých ešte čakala energiou opradená show od Separa s DMS, ktorá dala tú najlepšiu možnú bodku za vydareným večerom.

Foto: Matúš Zeťák

Sobota – deň druhý… To čo bolo včera? No do… Pri prekonávaní nedostatku spánku sa ľudia už od rána chaoticky motali po areáli, keď vtom prišiel dážď číslo jedna – pohodička. Potom druhý – pohodička. No a popoludní počas zvukovej skúšky TroubleGangu tretí, a to už pohodička veru nebola. Podmočený terén pri bufetoch však nechal vyniknúť bavičov, ktorí dali zabudnúť na odfúknuté stany a 5 centimetrov vody na pódiu. To sa s vypätím síl a za pomoci slniečka podarilo dať dokopy behom hodiny a sobotný program mohol začať!

Nepríjemnosti s počasím nás prinútili troška upraviť line-up. Ľudí znova bavili popoludní mladíci, resp. lokálni umelci. Keď okolo 20tej hodiny vyšiel na scénu Tono Suchota, tak sa amfík prvý krát hustejšie zaplnil a člen Gramo Rokkaz im ponúkol kvalitnú show. Nastolený trend sa snažili udržiavať aj ďalší vystupujúci. Publikum si mohlo vychutnať koncerty Aless, Radikala, Vladisa, Jofreho či freestylové šmakocinky od Kelsa. Blysli sa aj chalani z Nerieš, no ľudí si získali aj naši českí priatelia APORT SUPPORT, ktorí predviedli vynikajúcu kombináciu rapu a tanca.

Foto: Matúš Zeťák

Z Českej republiky na nás čakala ešte jedna partia – TroubleGang. Ich vystúpenie bolo ohrozené, no svojím prístupom nám Marpo vyrazil dych, keď priletel na otočku z Prahy súkromným lietadlom. Takto sa pozná charakter a ako sám priznal, tak na Zemplín si prišli získať ďalších Slovákov. Svojou energickou show doplnenou o živé nástroje dostali prítomných do skvelej nálady, ktorú im udržiavali hypeman Johnny Perfekto s tanečníkmi z Phantoms Crew a úplne vygradovala koncertom Boy Wondera.

Po ňom prišiel na stage ďalší headliner Strapo aka „Jano ty si je*nutý… ale nám to nevadí…“, ktorému sa podarilo zasiahnuť dav priamo do srdca a dokázal si ho úplne podmaniť! Kombináciou noviniek z albumu Versus a tradičných vypaľovačiek sa publikum výdatne bavilo a tento trend udržiaval aj o pol štvrtej ráno ďalší headliner Kali. Napoly odpadnutých ľudí ešte po ňom čakal Adiss, ktorému podvečer počas jeho show vypadla aparatúra a nanešťastie sa to isté stalo znova, ale chalan išiel aj bez hudby a najodolnejší zvyšok niekoľkotisícovej masy sa s ním bavil až do konca.

Foto: Matúš Zeťák

Počas celých dvoch dní bola pre návštevníkov pripravená aj fashion zóna, ktorú podporili napríklad stánky NahodsaSK, Cayler&Sons, Sixth June alebo Supra. Móda k tejto komunite určite patrí a ľudia ocenili aj túto aktivitu od organizačného tímu.

Verím, že toto nebolo posledný krát, čo sme sa spolu na Šírave v rámci VIBE festu stretli, ľudia sa bavili super a tak bol náš zámer splnený. Uvedomujeme si aj nedostatky a keď všetko vyjde tak ako má, tak už o rok ich vyriešime k tvojej spokojnosti na ďalšom ročníku!

Fotogaléria od Matúša Zeťáka: