Nemci. Národ, ktorý tvorí celých 80 miliónov ľudí, v sebe skrýva mnohé zaujímavosti. Je o nich všeobecne známe, že si potrpia na kvalitu, a to po všetkých stránkach. Práve tu vznikli tie najznámejšie svetové brandy, ktoré výrazným spôsobom ovplyvnili módne smerovanie celého sveta. Z tých známejších to sú Adidas či Puma, no do popredia sa hrnú v posledných rokoch aj noví hráči, či už je to Cayler & Sons, Dangerous alebo Favela Clothing. Práve posledne menovanú si teraz troška predstavíme!

fvl2

Už v úvode som spomenul, že pre Nemcov je typická kvalita. Tou sa vyznačuje aj Favela a evidentne jej dáva prednosť pred kvantitou. Čo tým chcel básnik povedať? Asi toľko, že síce u tohto nového brandu ešte nemáme možnosť sledovať 147 nových produktov týždenne, no tento deficit s prehľadom nahrádza fakt, že von idú skutočne len špičkové veci.

 

fav4

Favela postavila svoje renomé na kvalitnom obsahu svojho Instagramu, kde začala nenápadne postovať svoje longline kúsky. Reakcia fashion komunity na seba nenechala dlho čakať a dnes ich sleduje už viac ako 85 tisíc ľudí. Na neznámu značku fajn výkon.

fvl3

K longlinom sa postupom času pridali aj plain tričká, biker jeans, kabáty, či stále populárnejšie bombery, ktoré zažívajú mimoriadny boom. Všetky produkty idú cestou jednoduchosti a extravagantnosť nedostáva šancu! Laickým okom môžeme badať, že aj táto skromnosť vo farbách, motívoch i strihoch má svoje prednosti. My práve tieto vlastnosti oceňujeme, a preto dávame Favele len ten najlepší feedback. No a čo ty? Dáš jej šancu? Naskladnili sme už zopár horúcich noviniek, tak neváhaj a čekuj to!

fvl1.1